Undersøgelse fra EPSI og Sparekassen Kronjylland

I Sparekassen ønsker vi hele tiden at blive dygtigere og give endnu bedre rådgivning og service til vores kunder. Derfor gennemfører vi i samarbejde med analysebureauet EPSI en undersøgelse af vores kunders tilfredshed med os.

EPSI står for undersøgelsen, som er helt anonym. Er du kunde i Sparekassen kan du derfor ske at få en mail fra EPSI med en invitation til at deltage i undersøgelsen. Vi håber, du har lyst til at hjælpe os ved at svare på spørgeskemaet.


Læs også

Garant

Garant-millionen støtter "Den nære natur"

Med temaet "Den nære natur" støtter vi projekter, der giver flere mennesker adgang til grønne områder og naturoplevelser – tæt på, hvor de lever og bor. Det kan være en stille plet i en travl by, en sti gennem mark og skov eller et fællesskab, der tager flere med ud i det fri.

1000-kronesedler

Kontanter

Indbetaling af kontanter i automater

I de fleste KONTANTEN pengeautomater kan du gratis indsætte danske kroner. Du kan indsætte op til 15.000 kroner om måneden.

På tidspunkter med uro i markedet, er det vigtigt at holde hovedet koldt.

Investering

Udsving på aktiemarkedet: Uforudsigeligt marked kræver ro og omtanke

Den amerikanske told har skabt uro på aktiemarkedet. Sparekassen opfordrer til, at man bevarer roen. Historisk set er kraftige udsving på markederne ikke usædvanlige – og selv store fald er ofte blevet efterfulgt af perioder med stigninger.

1.000-kroneseddel og mønter

Kontanter

Farvel til 1.000-kronesedler og gamle seddelserier

Ved udgangen af maj er det farvel til 1.000-kronesedler og ældre seddelserier. Har du fået tjekket, om du har nogen liggende i din sparegris, bankboks eller skuffe?